KiteSzkoła

KiteSzkoła

Zawsze gdzieś jest początek. 

Zapraszamy na lekcje na każdym poziome. Chodź najczęściej przychodzicie do nas na samym początku przygody z kitesurfingiem (co nas bardzo cieszy) to zapraszamy wszystkich!

2h

Najlepszy wybór po długiej przerwie. Nie polecamy dla początkujących

4h

Pakiet optymalny. Wybierany najczęściej na wszystkich etapach zaawansowania. Najczęściej rozbijany na dwa bloki po 2h.

8h

Idealny na początek. Po takim czasie będziesz już w stanie samodzielnie stanąć na desce i popłynąć

Wszystko inne

Każda inna współpraca mile widziana! Jesteśmy do Waszej dyspozycji!

Cennik

W pakiecie najtaniej! nie ma nic prostrzego. Zarezerwuj sobie pakiet godzin jednym kliknięciem a jedyne co będzie potrzebne to wiatr. 

460 PLN

4h

850 PLN

8h

1 150 PLN

12h

Kilka podstawowych pytań

Na pierwszą lekcje powinieneś zabrać przede wszystkim pozytywne nastawienie! Przydadzą się też okulary przeciwsłoneczne (ale take których nie będzie Ci szkoda jeśli je zgubisz), kąpielówki, bluza żeby założyć po pływaniu, ręcznik. 

To ile czasu będziesz potrzebować aby opanować podstawowe umiejętności i stać się samodzielnym kitesurferem zależy od Ciebie i Twoich indywidualnych preferencji. Więszość kurstanów po 4 godzinach ma juz za sobą pierwsze starty z deską na nogach a o 8 swobodnie pływa z wiatrem. Czy to wystarczy aby pływać samodzielnie? Jeśli zachowasz pewne zasady bezpieczeństwa to tak.

Tutaj zdania są podzielone. Ja uważam że przede wszystkim powinniśmy uczyć się z odpowiednią osobą która nam powie że w tym miejscu jest niebezpiecznie. Widziałem już ludzi którzy z powodzeniem uczyli na akwenach gdzie panowała kilku metrowa fala. 

Wracając na nasze podwórko. Zarówno półwysep jak i Rewa mają swoje plusy. Jednakrze każdy powinien pamiętać, że plus w postaci płytkiej wody mocno zapada nam w pamięć. A przez cały czas kiedy jesteśmy wstanie stanąć w wodzie nie wyrabiamy sobie pewnych nawyków które są niezbędne kiedy dna nam zabraknie. 

My szkolimy tam gdzie wiatr nas zaprowadzi!

To moje ulubione pytanie. 

U mnie, prawdopodobnie na pierwszej bądź drugiej lekcji. W kontrolowanych warunkach i bez deski. 

Natomiast swój pierwszy skok wykonasz w momencie kiedy poczujesz się swobodnie na desce a utrzymanie pozycji podczas płynięcia nie stworzy Ci już żadnych problemów. Nie musisz wcale pływać na wiatr! Chodź ta umiejętność jest niezbędna żeby pływać bezpiecznie!